6 клас


Урок № 1
Тема. Поняття команди. Команди і виконавці. Система команд виконавця.
Мета:
навчальна:ознайомити із сутністю поняття команда, виконавець, система команд; навчити розрізняти команди від речень, що не є командами; формувати вміння наводити приклади команд із навколишнього життя;
розвивальна: розвивати пам'ять, мислення, активність, працелюбність;
виховна: виховувати повагу до праці інших, любов до предмету.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання та наочність: мультимедійна презентація, картки із тестами.

                               Хід уроку
І. Організація класу.
—  Доброго дня діти,  сьогодні  у наш  клас завітав комп’ютерний геній Мар, який буде нашим  помічником на уроці інформатики. Сьогодні він хоче по спостерігати за вашою роботою і попрацювати разом із вами. Повідомити багато чого нового та цікавого.  

ІІ. Повідомлення теми та  мети уроку.
-                     Для того, щоб дізнатися про що ми поговоримо на сьогоднішньому уроці пропоную вам виконати таке завдання: у нас є слова у яких переплуталися букви нам потрібно їх відновити.
К М О Д А И Н   І  И В Ц О А Н К В І  ( команди і виконавці).
-                     Отже, сьогодні ми ознайомимося із поняттям команди і виконавці. Система команд виконавця.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.                Фронтальна бесіда.
- Послухайте і  подумайте відповідь на таке запитання.
- Що на вашу думку означає слово «спонукати»? ( підштовхнути, підбити, намовити когось до виконання певної справи).
- Які речення можемо назвати спонукальними? ( Це ті речення, які підштовхують нас до дії)
- Наведіть приклади спонукальних речень. (Принеси води! Подай книгу!)
- Хто найчастіше звертається до вас спонукальними реченнями?( вчителі, друзі, батьки).
2. Гра «Спонукай!»
 Зараз ми з вами пограємо у цікаву гру, послухайте її умови:
- Один з учнів виходить до дошки, а інші учні по черзі висловлюють для нього спонукальне речення. (наприклад – напиши цифру 7).
 Якщо речення дійсно спонукальне – учень виконує його вимоги, якщо ні – звучить різкий звуковий сигнал (сигнал дає учитель на ПК).
3. Бесіда про команди і виконавці.
Щойно під час гри ми з вами керували віддалено учнем (ім’я). За допомогою чого ми це робили? (вживаючи спонукальні речення). Він виконував певні дії, до яких ви його спонукали. Наші спонукальні речення виступали командою для учня. Команда обов’язково дається для когось. Виконувати її можуть живі та неживі істоти. Вони називаються – виконавцями: Виконавець – це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно до команд.
- Чи давали ви якісь команди для тварин? Наприклад, тренуючи собаку ми даємо їй різні команди.(слайд).
Наші послідовні команди, які ми даємо для виконавця називаються системою команд виконавця.
-А чим відрізняється команда від речення? ( команду обов’язково потрібно виконати).
Програмісти таким чином заставляють діяти роботів. (слайд).
- Люди щоденно користуються різноманітними правилами, інструкціями, рецептами, що складаються з певної послідовності вказівок. Деякі з них настільки увійшли до нашого життя, що ми виконуємо їх, майже не замислюючись. Іноді кажуть, автоматично. 
- Чи потрібно людині у житті слідувати системі команд? Чому? (бо буде хаос).
- Чи хочете ви самі керувати якимось героєм?  Для комп’ютера сьогодні створено дуже багато ігор, програм, де ми можемо задавати команди різним героям, а вони їх виконуватимуть.
- Як ми називатимемо цих героїв, що виконують наші команди? (виконавці).
4. Робота в зошиті.
- Розгорніть будь ласка свої зошити і запишемо.
  Команда обов’язково дається для когось. Виконувати її можуть живі та неживі істоти.
5. Релаксація.
• Швидко покліпати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. повторити 4-5 разів.
• Подивитись на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.

ІV. Закріплення знань учнів.
1.                Тестування.
1.                Спонукальні речення не виступають командою?
А) так, Б) ні, В) не знаю.
2. Команду можуть виконувати лише живі істоти?
А) так, Б) ні, В) не знаю.
3. Той хто виконує команду називається виконавцем?
А) так, Б) ні, В) не знаю.
4. Виконавець – це жива істота (людина або тварина) або автоматичний пристрій (робот, електронна обчислювальна машина тощо), спроможна діяти відповідно до команд.
А) так, Б) ні, В) не знаю.
2. Практична робота.
Складіть систему команд для виконавця.
Наприклад:
Команди, які ми виконуємо, щоб пошити спідницю?
1.Купити необхідні матеріали.
2.Обрати бажану форму спідниці.
3. Викроїти її.
4.Намітити шви.
5. Зшити.
6. Прикрасити гарними елементами.

V. Підсумок уроку.
Фронтальна бесіда.
-            Подайте приклади речень, які є вказівками.
-            Подайте приклади речень, які не є вказівками.
-            Що таке команда?
-            Що таке виконавець?
-   Подайте приклади з навколишнього життя: команди, виконавця, система команд виконавця.


Немає коментарів:

Дописати коментар